Shahbaz Bhatti
Op 2 maart wordt in het gebed van Sant’Egidio in Santa Maria in Trastevere Shahbaz Bhatti herdacht. Hij was een Pakistaanse christen, die zich inzette voor dialoog en vrede. Op die dag is het tien jaar geleden dat de Pakistaanse minister vermoord werd in Islamabad. Dat hij het opnam voor christenen en andere minderheden werd hem fataal.
Shahbaz Bhatti was een goede vriend van Sant’Egidio, een man van vrede en gebed. Hij zette zich in voor de dialoog tussen de verschillende godsdiensten in zijn land. Zijn bijbel, waarin hij dagelijks las, wordt bewaard in de basiliek van San Bartolomeo op het eiland in de Tiber, die is toegewijd aan de gedachtenis van de martelaren van onze tijd.
Volg het gebed live via www.santegidio.org
Galerie
Agenda
Antwerpen (10 nov 2026): Deelnemen aan de gratis conferentie “Waarheen met de interreligieuze dialoog?” in het Provinciehuis, met een panelgesprek door vooraanstaande religieuze leiders en een aansluitende receptie.
Van 25 tot en met 27 oktober 2026 komen vertegenwoordigers van wereldreligies, politiek, cultuur en de civiele samenleving samen in Assisi op uitnodiging van de internationale Gemeenschap van Sant’Egidio.