Christelijk-islamitische dialoogavond over Vasten
Gisteren, 25 maart 2023, organiseerde Sant’Egidio een christelijk-islamitische dialoogontmoeting over Vasten. Tijani Boulaouali, medewerker bij de Faculteit Theologie en Religiewetenschappen op de afdeling Arabische en islamitische studies aan de KU Leuven, sprak vanuit islamitisch perspectief. Over de christelijke traditie nam Zeger Polhuys, priester van Sant’Egidio het woord.
Tijdens de conferentie werden verschillende onderwerpen aangesneden zoals: Wat betekent vasten in de islamitische en christelijke traditie? Hoe vullen gelovigen het in en wat betekent het voor hun spiritueel leven? Wat betekent vasten in een tijd van overconsumptie, oorlog en onrecht?
Na zonsondergang werd de ontmoeting afgesloten met een broederlijke maaltijd aan voor moslims en christenen.
Galerie
Agenda
Een fijne en deugddoende zomer gewenst!
Op zondag 26 juli 2026 viert de Gemeenschap van Sant’Egidio de Werelddag voor Grootouders en Senioren. Deze themadag werd in 2021 ingesteld door paus Franciscus en vindt jaarlijks plaats op de vierde zondag van juli.