27 mei 2024 – 34 Syrische vluchtelingen aangekomen
In het kader van de “Humanitaire Corridor” zijn vandaag 34 Syrische vluchtelingen aangekomen op de Nationale Luchthaven van Brussel. Het gaat om acht families, zowel christenen als moslims. Ze verbleven vaak al jarenlang in Libanon in precaire omstandigheden. Nu krijgen ze de kans een nieuw leven op te bouwen in België.
De families worden gehuisvest in verschillende gemeenten over heel het land: Aarlen, Brussel, Jette, Kortrijk, Kraainem, Luik, Maasmechelen en Mechelen. Lokale steuncomités staan in voor onthaal, huisvesting, begeleiding bij asielaanvraag en integratietraject.
Met deze aankomst staat de teller voor de Humanitaire Corridor in ons land op 310 overgebrachte vluchtelingen. De “Humanitaire Corridor” is een initiatief van de Gemeenschap van Sant’Egidio om kwetsbare vluchtelingen veilig en legaal over te brengen naar Europa, in akkoord met de federale en Europese overheden. In totaal konden al meer dan achtduizend kwetsbare vluchtelingen uit Syrië, Afghanistan, Eritrea en andere landen op die manier een nieuw leven uitbouwen in Europa, voornamelijk in Italië en Frankrijk.
Galerie
Agenda
Op vrijdag 14 november 2025 tussen 14u en 16u, organiseren we bij Laudato Si´ een gezellige namiddag, waarbij we samen in een kleine groep een verhaal of een gedicht lezen en verkennen. Iedereen kan deelnemen, je hoeft niets voor te bereiden. Gratis voor jong en oud.
Op zaterdag 15 november 2025 organiseert Tutti Merksem naar jaarlijkse gewoonte een herfstconcert, waarbij oude en nieuwe Antwerpenaren welkom zijn. Iedereen is van harte welkom tussen 13u30 en 15u30 bij Tutti Merksem. Meer informatie via www.tuttimerksem.be