Sant’Egidio viert haar 57e verjaardag in Antwerpen
Op zondag 4 mei 2025 vierde de Gemeenschap van Sant’Egidio de 57e verjaardag van haar stichting in Rome, met een dankviering in de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal van Antwerpen. De feestelijke liturgie werd voorgegaan door Mgr Johan Bonny, bisschop van Antwerpen. Kardinaal Fridolin Ambongo Besungu, aartsbisschop van Kinshasa, moest wegens het Conclaaf afzeggen.
Ruim 700 mensen woonden de viering bij, wat een mooie getuigenis van verbondenheid was. Na afloop volgde er een feestelijke receptie in het huis van Sant’Egidio in Antwerpen, waar de vreugde van het samenzijn gedeeld werd door iedereen: jong en oud, mensen van verschillende achtergronden, religies en culturen.
Op zondag 27 april 2025 werd de verjaardag reeds gevierd in Luik met een dankviering in de Sint-Bartolomeüskerk, voorgegaan door de bisschop van Luik, Mgr Jean-Pierre Delville.
De verjaardag wordt ook gevierd in Brussel op zondag 18 mei 2025 om 15u met een dankviering in de Onze-Lieve-Vrouw ter Rijkeklarenkerk, voorgegaan door Mgr Vincenzo Paglia, President van de Pauselijke Academie voor het Leven. Iedereen is van harte welkom!
Bekijk hieronder de beelden van de verjaardag van de Gemeenschap van Sant’Egidio in Antwerpen.
Galerie
Agenda
Antwerpen (10 nov 2026): Deelnemen aan de gratis conferentie “Waarheen met de interreligieuze dialoog?” in het Provinciehuis, met een panelgesprek door vooraanstaande religieuze leiders en een aansluitende receptie.
Van 25 tot en met 27 oktober 2026 komen vertegenwoordigers van wereldreligies, politiek, cultuur en de civiele samenleving samen in Assisi op uitnodiging van de internationale Gemeenschap van Sant’Egidio.