Sterven van Hoop 2026
Geen nummers, maar namen.
Vandaag, 20 juni is het Internationale Dag van de Vluchteling. Een dag om extra stil te staan bij de miljoenen mensen wereldwijd die hun thuis moesten ontvluchten op zoek naar veiligheid en vrede.
Binnen Sant’Egidio geloven we niet in muren, wel in bruggen. Met onze gemeenschap proberen we mensen op de vlucht te helpen door hen een warm, veilig en menselijk welkom te bieden. Want achter elk cijfer schuilt een gezicht, een uniek verhaal en een droom.
Samen herdenken tegen het vergeten Om iedereen die deze gevaarlijke reis niet overleefde te herinneren, komt Sant’Egidio samen voor het herdenkingsgebed ‘Sterven van Hoop’. Sant’Egidio bidt voor alle mannen, vrouwen en kinderen die op weg naar een beter leven in Europa het leven lieten.
Galerie
Agenda
Een fijne en deugddoende zomer gewenst!
Op zondag 26 juli 2026 viert de Gemeenschap van Sant’Egidio de Werelddag voor Grootouders en Senioren. Deze themadag werd in 2021 ingesteld door paus Franciscus en vindt jaarlijks plaats op de vierde zondag van juli.