Inschrijving taalschool Yaguine en Fodé 2026-2027
Vanaf september 2026 start de Gemeenschap van Sant’Egidio met het nieuwe werkjaar 2026-2027 van de Taalschool Yaguine en Fodé in Antwerpen. Dit vrijwilligersinitiatief biedt anderstalige nieuwkomers de kans om in een warme omgeving hun gesproken Nederlands te oefenen en te versterken. Het aanbod richt zich op mondelinge taalvaardigheid en conversatie voor volwassenen en is complementair aan de officiële NT2-cursussen.
De taalschool draagt de naam van Yaguine Koïta en Fodé Tounkara. Deze twee Guinese jongeren kwamen in 1999 om het leven tijdens hun wanhopige vlucht naar Europa in het landingsgestel van een Sabena vliegtuig. In hun brief aan de Europese leiders vroegen zij om ondersteuning bij hun studie en de strijd tegen armoede. Om hen en zovelen die zoeken naar een betere toekomst niet te vergeten, helpt Sant’Egidio nieuwkomers om via de Nederlandse taal hun plek in onze samenleving te vinden.
Praktische informatie – flyer 2026-2027
De lessen vinden telkens plaats op zaterdagochtend van 10u tot 12u op de locatie van Sant’Egidio (Kammenstraat 51, 2000 Antwerpen).
Eerste semester (september 2026 – januari 2027):
Inschrijving: Zaterdag 5 september 2026 van 9u00 tot 10u30
Tweede semester (januari 2027 – juni 2027):
Inschrijving: Zaterdag 31 januari 2027 van 9u00 tot 10u30
De lessen worden verzorgd door vrijwilligers en de inschrijving is volledig gratis. Voor elk semester dient u zich opnieuw in te schrijven. Om de kwaliteit te waarborgen, kan het aantal cursisten worden beperkt.
Locatie & Contact:
Sant’Egidio — Kammenstraat 51, 2000 Antwerpen
📞 03/229.04.10 | ✉️ info@santegidio.be | 🌐 www.santegidio.be
Galerie
Agenda
Zoek je als jongwerkende verdieping én inspirerende ontmoetingen met gelijkgestemden? Vanaf dit najaar organiseert Sant’Egidio een inhoudelijke cyclus van zeven zondagavonden, speciaal gericht op jongvolwassenen tot 35 jaar.
Tijdens Open Monumentendag opent het Huis van Sant’Egidio in Antwerpen (Kammenstraat 51) de deuren voor het grote publiek. Bezoekers kunnen de rondleiding “Van witzusterklooster naar het Huis van Sant’Egidio” volgen. Vrije toegang.