Dag van de Oosterse christenen – 25 mei 2025
Op de zesde paaszondag, zondag 25 mei 2025, wordt de Dag van de Oosterse christenen gevierd. Sinds enige tijd wordt deze dag onder de aandacht gebracht door de Franse kerk, op initiatief van L’Œuvre d’Orient. Dit jaar sluit ook de Belgische zusterorganisatie Solidarité-Orient/Werk voor het Oosten zich daar voor het eerst bij aan.
Onder de nieuwkomers die de Gemeenschap van Sant’Egidio via de Humanitaire Corridors opvangt, bevinden zich veel Oosterse christenen. Mede door hun aanwezigheid wil Sant’Egidio helpen de kennis over het oosterse christendom te bevorderen.
Naar aanleiding van deze dag nodigt de Gemeenschap van Sant’Egidio u van harte uit voor de lezing “De christenen in het Oosten: divers, standvastig & authentiek” door Benoit Lannoo, op zondag 25 mei 2025, om 15u30 in de Sint-Carolus Borromeuskerk, Antwerpen.
Galerie
Agenda
Op zaterdag 6 juni vieren we de 9de verjaardag van Amici Coffee & Art. Kom tussen 10 en 17 uur zeker langs voor een bezoekje. We zullen je extra feestelijk ontvangen en in de watten leggen!
Reis met Youth for Peace mee naar Boedapest voor de Global Friendship! Tijdens deze Europese jongerenontmoeting komen honderden jongeren uit heel Europa samen om te praten, te leren en zich te verenigen voor een vreedzame toekomst.