Cities for Life – Internationale actiedag tegen de doodstraf

Steden tegen de doodstraf

Sinds 2002 hebben zo’n 2.500 gemeenten over heel de wereld zich aangesloten bij Cities for Life, de campagne die Sant’Egidio organiseert om “nee” te zeggen tegen de doodstraf. Veel steden en gemeenten verlichten dan een monument als teken dat ze de strijd tegen de doodstraf steunen. Dat gebeurt altijd op 30 november omdat in 1786 op die dag in het Groothertogdom Toscane de doodstraf werd afgeschaft, de eerste plek in Europa waar dat gebeurde. In Antwerpen werd het stadhuis belicht.

Ter gelegenheid van de campagne was Debra Milke te gast in Antwerpen. Milke zat 22 jaar onschuldig op de dodengang voor de moord op haar 4-jarige zoontje Christopher. Sinds haar vrijlating ijvert Debra Milke voor de wereldwijde afschaffing van de doodstraf. Zij getuigde onder andere voor universitaire en hogeschoolstudenten, maar ook voor de Jongeren voor Vrede.

Galerie

Agenda

11 juni 2026

Join us for “Where Hope Meets Hospitality” on June 11 (19h) at the Chapel for Europe in Brussels, a World Refugee Day event showcasing positive migration stories and integration models. The evening features a spotlight on Kamiano’s work with refugees, followed by a networking reception.

20 juni 2026

Op zaterdag 20 juni, de officiële Wereldvluchtelingendag, organiseert Sant’Egidio de jaarlijkse gebedswake ‘Sterven van Hoop’. Iedereen welkom om 15u in de Sint-Carolus Borromeuskerk te Antwerpen.